Zamanda Geçmişe Yolculuk

Zamanda geçmişe gitmek mümkün mü? Bu soruya verilmiş bir dolu cevap var. Şimdi bu cevaplardan en çok hoşuma giden yazıyı bir sizinle paylaşıyorum.

Zamanda Geçmişe Yolculuk

Olaya üç boyutlu kütlesel nesneler olarak bakmamak lazım. Zamanda ileri gitmek aslında zamanın yavaşlatması anlamına gelmektedir. Yani zaman akarken siz yerinizde sayıyor olacaksınız. Örnek vermek gerekirse yürüyen verdivenlerin ters kısmından yukarı çıkmak gibi birşey. Bilim, fizik kurallari gereği mümkün olabileceğini kabul ediyor.

Şimdi zamanda geriye gitmek mümkün mü? Bu teori üzerine uzun yıllar çok düşündüm.  Yavaş yavaş benimsedim. Mesele aslında şu: Olay örgüsü; yaşadığımız her salise, her an tarih dediğimiz birimin içinde kaybolup gider. Bundan dolayı geçmiste her hangi bir olaya gitmemiz mümkün değildir.

Zaman makinesinden geçtiğimiz an 70 li yıllarda engelli biri de olabiliriz. Ya da bir dakika öncesine gittiğimizde hic doğmamış ta olabiliriz.

Olay örgüsü yani kader dediğimiz kavram farklı bir seçenek sunabilir bize. Bunun daha da kötüsü ise, eğer olay örgüsü farklı birşey gösteriyorsa muhtemelen hiçbirşey hatırlamayız.

Yani bir çok insan gelecekten buraya gelmiş ise hiç biri bunu hatırlamıyor olabilir. Zaman farklı yapılmışsa illaki bir yerlerde geleceğin izini taşırız ruhumuzun derinliklerinde.

 

  İlginizi çekebilecek Bilim ve Teknoloji ile ilgili diğer konular

  • 1,394 Görüntülenme
  Suyun dördüncü hali keşfedildi

  Suyun dördüncü hali keşfedildi

  • 991 Görüntülenme
  Sonunda deri hücresinden sperm hücresi üretildi

  Sonunda deri hücresinden sperm hücresi üretildi

  • 1,130 Görüntülenme
  Ulaşımda yeni boyut: Hyperloop testleri başlıyor.

  Ulaşımda yeni boyut: Hyperloop testleri başlıyor.

  • 1,466 Görüntülenme
  İtiraz Et, Hayal Kur, İlerle!

  İtiraz Et, Hayal Kur, İlerle!

Yorumlar (0)

Yorumunuz henuz onaylanmamış ya da konuya kimse yorum yapmamış

Yorum Bırakın!