Mercedes Kadir

Fotoğraftaki kişinin adı Kadir, Mercedes Kadir derler kendisine. Akli dengesi yerinde değil ve bütün gün üstünde dolaştığı önünde Mercedes arması olan sopayı Mercedes'i zannederek hayatını sürdürüyor.

Mercedes Kadir

Asıl durulması gereken husus ise bundan sonra başlıyor. Koskoca şehir, Kadir'in bu Mercedes hayalini tümüyle kabullenmiş ve sahiplenmiş.

Kadir trafik ışıklarında duruyor ve arabasını park ediyor. Diğer araçlar ise trafikte ona yol veriyor ve ona göre park ediyorlor. Bütün şehir o "Mercedes"in farkında! Kadir sopasını Mercedes servisine götürüyor, ustalar bütün samimiyetiyle arızaları anlatıyor, bir usta sopaya teyp takıyor, diğeri aynasını, armasını yeniliyor.

Sıkı durun; trafik polisleri yanlış yere parkettiğinde ya da 'çok hızlı gittiğinde' Kadir'e ceza yazıyorlar, zamanı geldiğinde muayeneye gönderiyorlar! Bir koca şehir, Malatya, Kadir'in hikayesini onunla birlikte yaşamaya devam ediyor.

Bir “deli'nin” sopasına göre yaşayan şehirlerin; sopayla, sapanla, satırla birbirlerini kovalayan şehirlere dönüşmesini gördükçe bu hikaye çok hoş hissettirir insana kendisini.

Yaşanan bu hikayeyi fıkra gibi bir sonla bitirelim.

Bir gün Mercedes Kadir arabası (sopası) arızalanır ve sanayiye götürür arabasını. Usta arızasını söyler ve 3 gün sonra gelip alabileceğini belirtir. Mercedes Kadir 3 gün sonra gelir arabasını almaya usta daha işinin bitmediğini yarın gelmesini söyler. Mercedes Kadir böyle iki hafta boyunca sanayiye gider gelir.

Birgün arabasını almaya gittiğinde, usta arabasının henüz tamir olmadığını söyler yine. Bu sefer Mercedes Kadir sinirlenir. Der ki: Artık yap şu arabayı iki haftadır eve yürüyerek gidip geliyorum.

  İlginizi çekebilecek Gezegen Dünya ile ilgili diğer konular

  • 1,589 Görüntülenme
  Kiri : Dünyayı kurtarabilecek bir ağaç

  Kiri : Dünyayı kurtarabilecek bir ağaç

  • 2,309 Görüntülenme
  Bambu Ağacının İlginç Hikayesi

  Bambu Ağacının İlginç Hikayesi

  • 1,229 Görüntülenme
  New York City - Central Park

  New York City - Central Park

  • 2,314 Görüntülenme
  Parmaklarıyla gören adam Eşref Armağan

  Parmaklarıyla gören adam Eşref Armağan

Yorumlar (0)

Yorumunuz henuz onaylanmamış ya da konuya kimse yorum yapmamış

Yorum Bırakın!