12 Bin Yıllık Hayvan İskeletindeki Kurşunun Sırrı

Yakutistan diye bilinen Türk Cumhuriyeti var hiç duydunuz mu? Başka bir deyişle Saka Cumhuriyeti, Rusya Federasyonuna bağlı federe bir cumhuriyet. Bu bölgede bulunan Lena Nehri’nde bazı kazı çalışmaları yapılır ve arkeologlar bir hayvan iskeletine rastlarlar.  Moskova Paleontoloji müzesinde halen bu hayvan iskeleti serginlenmektedir.

12 Bin Yıllık Hayvan İskeletindeki Kurşunun Sırrı

Bu iskelet üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda kaç bin yıllık olduğu konusunda kesin bir tarih belirlenmese de bunun 12 bin yıllık bir hayvana ait olduğu sonucuna varılmıştır.

İskeletin kafasında yuvarlak bir delik bulunur. Bu deliğin şeklinin oval olması üzerine daha detaylı bir çalışma başlatılır. Çünkü oval bir deliğin mızrak veya başka bir kesici aletle açılmış olması mümkün değildir. İşler iyice gizemli bir hal almaya başlamıştır.

Araştırmacılar hayvan iskeletine ait kafatası içinde bu aletin bir parçasını bulmaya çalışırlar. Fakat bulamazlar. Akıllara boynuzlu başka bir hayvan tarafından bu hayvanın öldürülmüş olabileceği fikri oluşmaya başlar. Bu fikir de kısa süre sonra anlamını yitirir. Çünkü boynuzlar kafatası üzerinde bu şekilde bir hasara yol açamaz.

Bu durumda akıllara başka sorular gelmeye başlar. Peki oval bir deliği bu kafasında kim açmış olabilir?

Nihayet çözüm bulunur. Bu hayvan kafasının arka kısmından ateşli bir silahla öldürülmüştür. Tüm incelemeler üzerine bu deliğin bir kurşunla açılmış olabileceği aynı yöntemle vurulan başka hayvanların ki ile büyük ölçüde benzerlik oluşturması açısından bu teori önemlidir.

Peki bundan 12 bin yıl önce henüz ateşli silahlar olmadığına göre ilkel düzeyde avlanan insanlar bunu nasıl yapmış olabilirler?

Tüm bunlar kafalarda başka soruların oluşmasına sebep olmuştur. Bir zaman yolcusu ya da bizi ziyarete gelen uzaylılar bunu yapmış olabilirler mi? Bilinmez!

Ancak bilinen bir gerçekle yazımızı sonlandıralım. Yakut Türklerine ait mitolojik verilere baktığımızda kendilerini ziyaret eden gök araçlarını kullanan göksel tanrılardan bahsedilmektedir.

  İlginizi çekebilecek Arkeoloji Haberleri ile ilgili diğer konular

  • 874 Görüntülenme
  Uzaydan Peru’daki antik kanalların sırrı nihayet çözüldü

  Uzaydan Peru’daki antik kanalların sırrı nihayet çözüldü

  • 1,104 Görüntülenme
  Uşak'ta tarihi değiştirecek müthiş keşif

  Uşak'ta tarihi değiştirecek müthiş keşif

  • 1,151 Görüntülenme
  Yeşilova Höyüğü Kazılarında Bulunan 5 Bin Yıllık İskelet

  Yeşilova Höyüğü Kazılarında Bulunan 5 Bin Yıllık İskelet

  • 401 Görüntülenme
  Dünya’nın İlk Tapınağı: Göbeklitepe

  Dünya’nın İlk Tapınağı: Göbeklitepe

Yorumlar (0)

Yorumunuz henuz onaylanmamış ya da konuya kimse yorum yapmamış

Yorum Bırakın!